Gumy oporowe, jak trenować poza basenem

Gumy oporowe są idealnym sposobem na trening poza basenem. Ponieważ jak wszyscy wiemy, w pływaniu nie tylko ważny jest trening na basenie. Trening tak zwany „na sucho” pozwala nam zbudować większą siłę, oraz wytrzymałość mięśniwą. I tak jak w pływaniu, podczas treningu korzystamy ze sprzętu takiego jak: deska, pullbuoy, płetwy, na lądzie możemy używać gum.

Trening na siłowni jest najlepszą opcją, lecz jeśli nie możesz na nią iść bo jesteś za młody lub chcesz potrenować w domu, guma jest dla ciebie idealna. Ćwiczenia które można wykonać za jej pomocą charakteryzują się tym że nie izoluje się mięśni. Oznacza to że nie pracuje tylko jeden dany mięsień tak jak podczas używania maszyn na siłowni. Nie da się przez to rozbudować mięśni tak bardzo jak przy wolnym ciężarze, lecz jest to dobry sposób na wzmocnienie mięśni. Również dzięki temu mamy większą gwarancje że nie grozi nam kontuzja.

Szczególnie w tych czasach, gdy panuje pandemia, guma może okazać się niezwykle przydatna do treningu domowego. W internecie można znaleźć wiele filmików na temat treningu z jej użyciem. Są one bardzo uniwersalne, można z nimi wykonać trening całego ciała, a poza tym są bardzo tanie. Dlatego też polecam dla każdego sportowca, bo nie koniecznie tylko dla pływaka, zakup tego produktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *