Kąpielówki oporowe (Drag suit)

Dzisiaj pomówie o czymś co nie jest zbytnio standardowe w Polskich klubach pływackich, a mianowicie o kąpielówkach oporowych. Pierwszy raz spotkałem się z nimi w hiszpańskim klubie w którym aktualnie trenuje, jest to tutaj bardzo popularne, szczególnie podczas rozgrzewek na zawodach.

A więc, owe stroje zostały stworzone aby pływak odczuwał większy opór podczas treningu lub tak jak przed chwilą wspomnałem, podczas rozgrzewki na zawodach. Jest to niezwykle przydatne ponieważ człowiek się przyzwyczja do oporu który mu zapewnia drag suit oraz buduje lepsze nawyki związane z ułożeniem ciała w wodzie. Dzięki temu podczas zawodów jesteśmy w stanie płynąć szybciej, i czuć większy przeplyw wody. Istnieje wiele wersji, lecz najbardziej popularne są „nakładki”, które zakładamy na nasze podstawowe kąpielówki, lub jak w przypadku kobiet, na kostium. Popularne są również nogawki, istnięją małe, tylko na kostki, oraz duże, od stóp do kolan.

Używanie ich na codziennych treningach jest bardzo dobrą opcją, gdyż można wykonywać zwyczajny trening z pełnym wyposarzeniem tj. deska, pullbuoy, snorkel itd., nie czując żadnego dyskomfortu spowodowanego ich użyciem, oraz zapewnić sobie większy opór który pomaga w osiągnieciu większych prędkości na zawodach. Jego ceny zależą oczywiście od producenta, materiału i jakości wykonanie, lecz ogólnie nie są one wysokie. Więc jeśli chcesz poprawić swoją technikę oraz jakość treningu, zakup tego produktu jest zdecydowanie opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *