Płetwy

W dwóch poprzednich wpisach opisałem dwa najbardziej podstawowe elementy TORBY PŁYWACKIEJ, którymi są: DESKA i PULLBUOY. Prawda jest taka że mając tylko te rzeczy można trenować na wysokim poziomie bez użycia innych „zabawek”, lecz do zwiększenia siły, wytrzymałości czy techniki mogą nam się również przydać np. płetwy, o których dzisiaj wam opowiem.

Płetwy są stworzone aby zwiększyć jakość treningu nóg, używając ich można korzystać również z deski, lecz bardzo często są one wykorzystywane do treningu pływania pod wodą. Większość modeli nie różni się dużo od siebie, ale dzielą się one na:

Płetwy lekkiesą one krótkie i miękkie, zalecane są osobom początkującym i dzieciom. Nie zapewniają one szybkiego pływania, gdyż wymuszają prawidłowy kształt sylwetki i poprawną pracę nóg.

Płetwy treningowew przeciwieństwie do wcześniejszych są twarde, lecz również krótkie. Zdecydowanie nie polecałbym ich dla początkujących, tylko dla osób które już długo trenują, ponieważ wymagają dużej siły by nimi poruszać. Zapewnią nam również dużą prędkość pływania.

Płetwy ciężkiesą to długie i miękkie płetwy, nie używa się ich przeważnie w pływaniu na basenie gdyż trudno się nimi manewruje i wymagają dużej siły, a w zamian nie pozwalają na rozwinięcie dużej prędkości.

Jeśli już wybrałeś rodzaj płetw na podstawie ich przeznaczenia, wystarczy że znasz swój numer buta i możesz je już wybrać. Ten element wyposażenia jest droższy niż te wcześniej opisane, jeśli je kupujesz po raz pierwszy nie musisz wybierać tych z górnej półki.

Jeśli macie jakieś wątpliwości na temat wyboru płetw, piszcie w komentarzach pytania na które postaram się wam odpowiedzieć. W następnym wpisie skupię się na wiosełkach pływackich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *