Deska- czyli podstawowy element treningu!!

Deska, jest to bardzo prosty w budowie sprzęt, najczęściej zrobiony z pianki która ma dużą wyporność. Używa się jej najczęściej do trenowania nóg, lecz również nadaje się do treningu ramion.

Na rynku znajdziemy przeróżne kształty, kolory i rozmiary desek, tak więc mamy duże pole wyboru. Przy wyborze najlepiej zwrócić uwagę na to czy przy pływaniu będzie nam wygodnie trzymać deskę, dużym udogodnieniem są otwory na końcu deski, do których możemy wsadzić dłonie. Kolejna rzecz to kształt, ja polecam bardziej deski opływowe, ponieważ są one dużo wygodniejsze od prostokątnych (lecz to oczywiście zależy od osoby, przy zakupie należy porównać każde rodzaje desek i dopasować je do własnych upodobań). Dobrze, już mamy wybrany kształt naszej deski, więc pora na wybór firmy. Na rynku pływackim przodują w szczególności marki tj. Arena, TYR, Speedo, Finis i Mad Wave. Ja osobiście celowałbym właśnie w te firmy, lecz oczywiście jakość idzie razem w parze z ceną, więc jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na swoją pierwszą deskę, możesz kupić jakąkolwiek inną markę. Została nam ostatnia rzecz do ostatecznego wyboru naszego sprzętu, a jest to design. Tutaj nie muszę wam chyba doradzać ponieważ to wy będziecie jej używać i wybór koloru, wzoru czy napisu już należy do was.

Macie już zakupioną deskę, i możecie śmiało jechać na basen i zacząć z nią trenować, lecz jeśli zaczynasz przygodę z pływaniem to pewnie nie do końca wiesz jak z niej korzystać. Ćwiczenia z nią są bardzo proste, podczas treningu parę razy weź deskę i przepłyń za pomocą tylko nóg interwały o długości 200m, po jakimś czasie twoje nogi będą na tyle wytrenowane że będziesz mógł robić już ćwiczenia do konkretnego stylu. Na treningach pływackich w klubach, na same nogi poświęca się mniej więcej 500m-1000m podczas jednej sesji (są to głównie krótkie i szybkie interwały na zwiększenie siły i wytrzymałości nóg).

Mam nadzieje że ten artykuł był dla ciebie przydatny, w następnych wpisach pomogę wam wybrać kolejne elementy waszej TORBY PŁYWACKIEJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *