Co powinno się znaleźć w torbie treningowej??

Torbę ze sprzętem treningowym powinien mieć każdy pływak, niezależnie od poziomu zaawansowania, oczywiście można używać wyposażenia które znajduje się na basenie, ale jednak posiadanie własnego sprzętu jest dużo lepsze chociażby pod względem dopasowania do nas samych.

Nie muszą być to oczywiście rzeczy warte miliony, ale warto przed zakupem dowiedzieć się trochę na ich temat i nie kupować najtańszych możliwych wersji.

Sprzęt którego najbardziej potrzebujesz to deska, pullbuoy (pływaczek), płetwy, łapki oraz snorkel.

Są to najbardziej podstawowe elementy naszego wyposażenia, lecz jeśli trenujesz na wyższym poziomie i nie jest dla ciebie problemem wydać więcej pieniędzy to możesz zainwestować również w gumy oporowe, spadochrony, drag suit’y oraz różne wersje podstawowego wyposażenia, czyli np. różne rozmiary łapek czy dodatkowe rodzaje płetw tj. monopłetwy czy płetwy przeznaczone do stylu klasycznego. I jeśli chodzi o sprzęt to już wszystko, ale pamiętajcie że bez solidnego treningu i starań, ekwipunek się nie liczy 😉

Dzisiaj przedstawiłem wam jak powinna wyglądać zawartość waszej torby, w późniejszym czasie pojawią się również wpisy na temat każdego z tych elementów, więc będziecie mogli się dowiedzieć jak dobrać dany element, w czym jest pomocny, jakie jest jego przeznaczenie, przykładowe ćwiczenia oraz szacowany koszt zakupu. Mam nadzieje że ten wpis był dla was pomocny i zapraszam was do następnych publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *